субота, 21 листопада 2020 р.

 

Факультативний курс з психології «Правопівкульне або інтуїтивне малювання»

Застосування методів по правопівкульному малюванню дозволяє внести гармонію в роботу лівої і правої півкулі мозку, що допомагає розкриттю творчого потенціалу дитини. Крім того, це допомагає вберегти його від стресів і навантажень.

Під час виконання вправ по правопівкульному малюванню - відбувається зміна сприйняття світу, розвиваються здібності до візуалізації, ламаються стереотипи. Формується ставлення до життя як до творчості і розвивається інтуїтивне мислення. Всі ці процеси відбуваються за рахунок тимчасового придушення лівої півкулі і дитина, не звертаючи уваги на логіку, переносить на папір своє бачення предмета. Діти просто малюють те, що бачать не замислюючись про те, як потрібно малювати правильно.





вівторок, 17 листопада 2020 р.

неділя, 15 листопада 2020 р.

 

Толерантна людина – це особистість, якій притаманні моральні, духовні цінності та якості. В ході тренінгового заняття «Наповнюймо серця добром», учні 3-А та 3-Б класів познайомились з поняттям «толерантність». В доступній, цікавій формі дітям були представлені такі важливі поняття, як милосердя, співчуття, повага, терпіння.





понеділок, 21 вересня 2020 р.

 21 вересня традиційно відзначається Міжнародний день миру

– день, коли замислюються над ціною миру, його важливістю для людей всієї планети. Разом з учнями 3-А та 3-Б класів проведено розвиваюче заняття, в ході якого закріпили поняття про мир та дружбу; формували культуру спілкування; виховувати доброзичливість у стосунках із дорослими та однолітками, повагу до себе.

четвер, 10 вересня 2020 р.


☝️
10 вересня - Всесвітній день запобігання самогубствам.
Кількість самогубств у світі зростає щороку.
В Україні статистика також невтішна. Особливо вразливими категоріями є діти та підлітки.
Психологи розповідають, що причини суїциду різноманітні і полягають не тільки в особистісних переживаннях і обстановці, яка травмує психічно, але й у соціально-економічній та моральній організації суспільства.

середа, 9 вересня 2020 р.

 Врівноваженість дитини і атмосфера в сім'ї


Всі батьки хочуть, щоб їхні діти виросли щасливими, здоровими і врівноваженими. Щоб досягти цієї мети, багато батьків читають книги і матеріали в Інтернеті про розвиток, психологію дитини і методи виховання.

субота, 25 квітня 2020 р.

Мої досягнення.
Участь в онлайн-марафоні правопівкульного малювання "Spring-ART". Дякую організаторам: практичному психологу Ірині Чернобай та арт-терапевту Юлії Корнєєнко. Було дуже цікаво. (Роботи: «Весна в місті», «Яблуня», «Крокуси»)

середа, 22 квітня 2020 р.


Психологія - точна та складна наука, в ній таємниць не менше ніж в алхімії і стати справжнім майстром в ній може лише людина, яка щиро вірить у те, що світ і люди, що живуть у ньому, можна зробити кращими! Я вітаю вас, дорогі колеги з Днем психолога і бажаю вам вірити в краще і вирішувати всі питання з натхненням!

понеділок, 6 квітня 2020 р.

Як зберегти нерви під час карантину: поради психолога:

1. Поверніться до реальності

Для початку потрібно помітити що з вами відбувається. Подивіться навколо. Що вас оточує? Ви зараз саме тут, або думаєте про щось інше? Що відбувається з вашим тілом: відчуваєте напругу, біль, холод чи тепло, тремтіння? Визначте, що відчуваєте і наскільки інтенсивно (за 10-бальною шкалою).

неділя, 5 квітня 2020 р.

Як говорити з дітьми про коронавірус.



1. Тримайте під контролем власні емоції
Перш ніж говорити з дитиною про небезпечне захворювання, переконайтеся, що контролюєте власну тривогу та страх.
Адже діти часто віддзеркалюють емоції батьків.
"Маленькі діти беруть приклад зі своїх батьків, стосовно того як реагувати на незрозумілій їм ситуації.
Діти одразу зрозуміють спокійні ви чи стурбовані, й будуть поводитися аналогічно", – пояснює Марк Рейнек, директор та старший психолог Інституту дитячого розуму.
Якщо дитина відчує стурбованість батьків, то гіперболізує небезпеку в своїй уяві.

субота, 28 березня 2020 р.

👉В ситуації тривоги та невизначеності діти зазнають не меншого стресу, ніж дорослі.
Прийміть до уваги поради, як саме допомогти дітям впоратися зі стресом під час спалаху 2019-nCoV.

середа, 25 березня 2020 р.

пʼятниця, 20 березня 2020 р.

Ефективне спілкування: 5 несподіваних стратегій


Кілька неочевидних стратегій, які здатні зробити діалог інформативним, максимально чесним і корисним для обох сторін

1. Допомагайте співрозмовнику

Пам'ятайте, що ваш співрозмовник зазвичай відчуває ті ж труднощі в розмові, що й ви. Швидше за все, він буде вам вдячний, якщо ви спростите йому завдання: якщо він ходить навкруги теми, яку не наважується торкнутися, посприяйте йому, самі запропонуйте поговорити про те, що його турбує. Допомагайте розмові рухатися вперед - запитуйте у співрозмовника, що він сам думає і відчуває, які рішення йому приходили в голову. 

середа, 18 березня 2020 р.

ОГОЛОШЕННЯ!


       Шановні батьки та учні! Відповідно до нормативних документів Міністерства освіти та науки України в період карантину навчальні заняття не призупиняються, а проводяться за допомогою дистанційних технологій.

           З метою відпрацювання занять для кожного класу створені групи у Viber, де вчителі подають навчальний матеріал для самостійного опрацювання здобувачами освіти та завдання для їх виконання.

          Прохаємо батьків слідкувати за оголошеннями в групі та контролювати навчальний процес своєї дитини.

       Пам’ятайте!!! Батьки несуть відповідальність за дотримання дітьми карантинного режиму і за його порушення можуть бути притягнені до адміністративної або кримінальної відповідальності.

вівторок, 17 березня 2020 р.

У кожного дня свій секрет!

   Планети здійснюють вплив як на нас, так і на дні тижня. Тому кожен з семи днів має свій характер.
    Понеділком керує Місяць. Тому в цей день нас захоплюють емоції. Все стає ненадійним, удачі чергуються з невдачами. На початку тижня щастить тим, у кого розвинена інтуїція, доводи розуму не спрацьовують. Астрологи говорять, що розум понеділку не властивий.